ПРОБЛЕМА МЕДІАОСВІТИ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНИХ МОВ
Ключові слова:
медіаосвіта, медіакомпетентність, медіаграмотність, інформаційна грамотність, майбутні вчителі іноземних мовАнотація
У статті аналізуються наукові підходи вітчизняних та зарубіжних вчених до визначення понять «медіаосвіта», «медіакомпетентність», «медіаграмотність», «інформаційна грамотність». Авторкою здійснена спроба обґрунтування необхідності набуття медіакомпетентності майбутніми вчителями іноземних мов у процесі професійної підготовки в закладах вищої освіти.
Мета статті – проаналізувати деякі аспекти медіаосвіти у процесі професійної підготовки майбутніх вчителів іноземних мов.
Методологія базується на загальних принципах та базових сучасних положеннях педагогічної науки, відображає наукові підходи вітчизняних вчених та зарубіжних науковців на проблему медіаосвіти.
Наукова новизна. Обґрунтовано, що мета медіаосвіти – формування культури спілкування з медіа, творчих і комунікативних здібностей, критичного мислення, вмінь сприймання, аналізу й оцінки медіатекстів за допомогою медіазасобів.
Висновки. 1. Сутність поняття медіакомпетентності зумовлюється сучасним розумінням поняття «медіа», змінами та процесами, що відбуваються у сучасному медіапросторі та принципами медіаосвіти. Медіаграмотність, інформаційна грамотність є основою для формування медіакомпетентності майбутніх вчителів іноземних мов. 2. Проблема формування медіакомпетентності є пріоритетною для сучасних закладів вищої освіти. 3. Медіакомпетентність є результатом медіаосвіти. 4. Медіакомпетентність майбутніх вчителів іноземних мов – це здатність вчителів ефективно здійснювати освітню діяльність на основі використання традиційних (офлайн) і нових (онлайн) медіа з метою практичного застосування та створення професійно орієнтованих медіатекстів.