АЛГОРИТМІЗАЦІЯ ПРОЦЕСУ ОРГАНІЗАЦІЇ ЗМАГАНЬ З ЧЕРЛІДЕНГУ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ CASE-ЗАСОБУ

Автор(и)

  • С. В. Синиця Кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент кафедри теорії та методики фізичної культури адаптивної та масової фізичної культури, Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка (Полтава, Україна) https://orcid.org/0000-0001-7965-8355
  • Т. О. Синиця Кандидат наук з фізичного виховання та спорту, завідувач кафедри фізичного виховання, Національний університет «Полтавська політехніка» імені Юрія Кондратюка» (Полтава, Україна) https://orcid.org/0000-0002-6971-0161
  • О. К. Корносенко Доктор педагогічних наук, доцент завідувач кафедри теорії та методики фізичної культури адаптивної та масової фізичної культури, Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка (Полтава, Україна) https://orcid.org/0000-0002-9376-176X

Ключові слова:

черліденг, змагання, комп’ютерна алгоритмізація, CASE-засоби

Анотація

У статті розглядається проблема оптимізації процесу організації та проведення змагань з черліденгу. Наведено класифікацію змагань з черліденгу, яка складається з номінації чер та данс. Кожна з номінацій має розгалужену структуру і потребує індивідуального підходу до підготовки спортсменів та їх оцінювання на змаганнях. Судді, щоб здійснювати суддівство, повинні пройти спеціальні курси. Організатори змагань мають охопити різні сторони для забезпечення високого рівня їх проведення.

Для оптимізації та узгодження усіх складових елементів у організації змагань з черліденгу запропоновано використання програми AllFusion Process Modeler. Ця програма дає можливість виявити недоліки бізнес-процесів і побудувати ідеальну модель діяльності. Тобто оптимальну послідовність дій, документообіг та використання ресурсів при здійсненні проектів. Ефективність застосування запропонованої програми перевірено шляхом анкетування організаторів змагань, які користувалися нею. Оцінка здійснювалася за блоками: подання та розгляд заяви підтвердили 89% опитуваних, формування стартлиста і підрахунок спортсменів 91%, закупівля матеріалів для нагородження відзначили 65% респондентів, розподілення суддів за запропонованою програмою виявилося актуальним для 82%, підготовка приміщення і обслуговуючого персоналу показало результативність використання – 77%.

Мета роботи – формування моделей бізнес-процесів організації змагань з черліденгу із застосуванням CASE-засобів для пошуку шляхів їх оптимізації.

Методологічною основою є аналіз та узагальнення літературних джерел, педагогічне спостереження, анкетування, методи моделювання етапів організації змагань, методи математичної статистики.

Наукова новизна визначено та обґрунтовано процес використання програми AllFusion Process Modeler під час організації змагань з черліденгу.

Дослідження показало ефективність використання програми AllFusion Process Modeler, про що засвідчили отримані результати.

Downloads

Опубліковано

06.03.2024

Номер

Розділ

ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ФАХІВЦЯ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА СПОРТУ