ОРГАНІЗАЦІЯ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.58407/visnik.232406Ключові слова:
науково-дослідницька діяльність, магістрант, майбутній педагог, форми науково-дослідницької діяльностіАнотація
У статті розкрито сутність поняття «науково-дослідницька діяльність», зміст і основні ознаки науково-дослідницької діяльності студентів-магістрантів. Охарактеризовано основні напрями та головні завдання науково-дослідницької діяльності магістрантів у ЗВО. Визначено вплив науково-дослідницької діяльності на професійну підготовку майбутніх педагогів професійного навчання. Виявлено ефективні форми та методи, що сприяють формуванню та розвитку навичок дослідницької діяльності у майбутніх педагогів.
Метою статті є аналіз сутності, змісту та форм організації науково-дослідницької діяльності здобувачів вищої освіти в контексті їхньої професійної підготовки.
Методологія дослідження. Під час дослідження використано загальнонаукові методи такі, як аналіз та синтез з метою визначення розробленості питання та перспектив його дослідження; спостереження за освітнім процесом для визначення ефективності формування досліджуваного феномена; систематизацію та узагальнення, які дозволили зробити висновки отриманих результатів.
Наукова новизна полягає в уточненні сутності поняття «науково-дослідницька діяльність» і визначенні ефективних форм та методів, що сприяють формуванню та розвитку навичок дослідницької діяльності у майбутніх педагогів професійного навчання.
Висновки. З’ясовано, що виконання магістрантами завдань науково-дослідницького характеру під час вивчення освітніх компонентів, під час проходження практики; виконання випускних кваліфікаційних робіт; участь у наукових конференціях, олімпіадах, конкурсах; написання наукових доповідей, статей; участь у роботі наукових гуртків сприяє формуванню інтересу до пізнавальної, творчої і практичної діяльності, підвищує наукову активність майбутніх педагогів. Тільки такий майбутній прогресивний педагог, який матиме конструктивне професійне мислення, буде здатним і спроможним до здійснення інноваційної діяльності в навчальному закладі, коли він сам усвідомлюватиме себе професіоналом, матиме установку на творче сприйняття наявного інноваційного досвіду та його необхідне перетворення.