ЗНАННЯ ПРО ЦУКОРОЗАМІННІ НУТРІЕНТИ ДЛЯ ФАХІВЦІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ

Автор(и)

  • Юлія Паришкура Кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри фізичної культури і спорту, Державний торговельно-економічний університет https://orcid.org/0000-0002-8777-1726
  • Микола Пуздимір Доцент кафедри фізичного виховання та спорту, Вінницький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету https://orcid.org/0000-0003-1350-231X
  • Олександр Качалов Викладач кафедри технологій оздоровлення і спорту, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»

DOI:

https://doi.org/10.58407/visnik.242621

Ключові слова:

цукрозамінні нутрієнти та підсоложувачі, знання про цукрозамінники, здобувачі освіти, спортивне харчування, навчання фітнес - консультуванню

Анотація

На сьогодні набуває широкого розповсюдження продукти без вмісту цукру, які реалізовуються, як через супермаркети у вільному доступі, під маркуванням «фітнес харчування», «дієтичне харчування», «для діабетиків», так і мережами прямого продажу мережевих компаній, які позиціонуються у ключі здорового способу життя, збалансованого харчування, фітнес дієтології, тощо. Відтак, відбувається популяризація так званого «правильного харчування» та продаж десертів, батончиків, сумішей через кафе у фітнес-клубах, вуличних кав’ярень та приватних підприємців (не завжди з супровідною документацією). Це не єдине джерело надходження в організм «необрахованого цукру», зокрема, зберігання продуктів потребує обробки, що несе за собою використання цукру та інших речовин для консервування. Дана інформація є важливим аспектом у роботі фахівців фізичної культури і спорту, адже, зачасту до них звертаються особи, що мають на меті підвищити або зменшити масу тіла. У більшості випадків такі клієнти не мають повної інформації та знань про користь або шкоду зайвого споживання цукру та цукрозамінних нутрієнтів.

Мета роботи. Узагальнити відомості про цукорозамінні нутріенти для фахівців фізичної культури та спорту, шо розширить їх знання у галузі.

Методологія. Теоретичні основи фізіології, біохімії та гігієни харчування. Основи раціонального та збалансованого харчування. Технології харчових продуктів функціонального призначення.

Завдання дослідження. Вивчення літературних джерел і їх аналіз, синтез, порівняння та зіставлення, інтерпретація, узагальнення, актуалізація.

Наукова новизна дослідження полягає у найбільш поглибленому вивчені питань, що пов’язані із розумінням важливості знань про цукрозамінні нутрієнти, їх біохімічної суті та актуалізації цих знань для майбутніх фахівців фізичної культури і спорту.

Висновки. Узагальнюючи відомості про цукорозамінні нутріенти виявлено, що у продук­тах міститься багато складових, таких як, підсолоджувачі або цукрозамінники, які бувають різні. У ході дослідження виявлено та описано ці нутрієнти. Структуровано у блок-схемі замінники цукру та підсоложувачі, а також описано їх властивості, дія, наслідки.

Наведені відомості доречні, як фахівцям фізичної культури, спорту, фітнесу, так і у процесі набуття освіти майбутніх бакалаврів фізичної культури та спорту, шо розширить їх компетентності у галузі.

Downloads

Опубліковано

18.06.2024