ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИКИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ФУТБОЛІСТІВ НА ЕТАПІ СПОРТИВНОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ

Автор(и)

  • Інна Павленко Кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри спортивних дисциплін і фізичного виховання, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка https://orcid.org/0000-0002-1668-9119
  • Артем Бурла Кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка https://orcid.org/0000-0001-5656-9448

DOI:

https://doi.org/10.58407/visnik.242509

Ключові слова:

етап спортивного вдосконалення, навчально - тренувальний процес, футболісти

Анотація

Актуальність статті зумовлена підвищенням вимог до спортивної підготовки футболістів, спрямованих на максимальне використання швидкісно-силових якостей, індивідуальної технічної майстерності, групових і командних взаємодій. Постійна інтенсифікація гри спонукає до вдосконалення тренувального процесу футболістів, насамперед, на етапі спортивного вдосконалення.

Мета роботи полягає у розробці та експериментальній перевірці методики організації тренувального процесу футболістів на етапі спортивного вдосконалення.

Методологія. У процесі дослідження використовувалися наступні методи: теоретичні: аналіз науково-методичної літератури з проблеми дослідження; емпіричні: спостереження, анкетування, педагогічний експеримент; статистичні: методи математичної статистики.

Наукова новизна дослідження полягає у розробці та впровадженні авторської методики вдосконалення організації тренувального процесу футболістів на етапі спортивного вдосконалення.

Висновки: Отримані результати тестування вказують на те, що розроблена нами методика виявилася ефективною для вдосконалення тренувального процесу футболістів на етапі спортивного вдосконалення, оскільки в експериментальній групі зростання показників техніко-тактичної підготовленості вище за всіма тестовими вправами, ніж у контрольній. Перспективи подальших досліджень ми вбачаємо у використанні інноваційних технологій для розробки індивідуальних програм тренувань на основі показників різних видів підготовленості кожного гравця.

 

Downloads

Опубліковано

07.11.2024

Номер

Розділ

БІОМЕХАНІЧНІ, ПЕДАГОГІЧНІ, МЕДИКО-БІОЛОГІЧНІ ТА ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА СПОРТУ