РОЗШИРЕННЯ ЗМІСТУ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ІДЕЯМИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ
DOI:
https://doi.org/10.58407/visnik.242527Ключові слова:
спортивні події для сталого розвитку, майбутні фахівці фізичної культури і спорту, професійна підготовка, освітаАнотація
Мета роботи: представити основні положення розширення змісту професійної підготовки майбутніх фахівців фізичної культури і спорту ідеями сталого розвитку на прикладі організації масових спортивних заходів.
Методологія. Роботу виконано на основі системного, компетентнісного та ціннісного підходів, які враховують нормативні та нормативно-правові документи в галузі освіти України для професійної підготовки фахівців фізичної культури і спорту, а також провідні практики спортивної галузі країн Європейського Союзу та інших розвинених країн світу у підготовці та проведенні масових спортивних подій відповідно до принципів сталості. Використано загальнологічні методи аналізу, систематизації й узагальнення інформації.
Наукова новизна. У матеріали професійної підготовки майбутніх фахівців фізичної культури і спорту вперше запропоновано введення інформації про найбільш поширені практики проведення спортивних подій відповідно до принципів сталості та алгоритм організації сталих спортивних подій.
Висновки. Розширення змісту професійної підготовки майбутніх фахівців фізичної культури і спорту ідеями сталого розвитку передбачає інформування про: сутність сталих (стійких) спортивних подій як таких, що мають позитивний соціальний, екологічний та економічний спадок для спільноти незалежно від масштабу заходу; найбільш поширені практики проведення спортивних подій в розвинених країнах світу; алгоритм планування, організації й проведення сталих спортивних подій: навчання з проблематики сталого розвитку для всіх учасників; врахування усіх бажаних елементів сталості у статуті спортивної організації та положенні (постанові) про спортивні заходи, у плані підготовки, кошторисі витрат, інформаційних матеріалах, змісті програми заходу; передбачення післядії від проведеної спортивної події у вигляді позитивного впливу на природу, урбанізовані території, економічні та соціальні показники в громадах; максимальне інформування представників громади про особливості події та їх залучення до реалізації ідей сталості.