ОРГАНІЗАЦІЯ ВИКОНАННЯ ПРОЄКТУ «АВТОРСЬКА ТЕКСТИЛЬНА ЛЯЛЬКА»

Автор(и)

  • Олександр Видра Кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки, психології і методики технологічної освіти Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка https://orcid.org/0000-0001-9281-915X
  • Галина Заіка Студентка ННІ професійної освіти та технологій, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка

DOI:

https://doi.org/10.58407/visnik.242933

Ключові слова:

лялька, текстиль, декоративно - ужиткове мистецтво

Анотація

Основне спрямування статті й мета роботи – опублікувати результати організації виконання проекту «Авторська текстильна лялька», що виконувався в рамках підготовки кваліфікаційної роботи бакалавра. Висвітлити матеріали аналізу технології виготовлення ляльки з текстильних матеріалів як виду традиційного декоративно-прикладного мистецтва. Оприлюднити пояснювальну записку до проєкту «Авторська текстильна лялька». Повідомити про результати виготовлення об’єкту проєкту. Представити методичні аспекти використання результатів виконання проєктної роботи учнями основної школи на уроках трудового навчання. Проблематика статті побудована на твердженні, що теорія та практика виготовлення ляльки з текстильних матеріалів представлена в широкому спектрі у позашкільній освіті й частіше в класичному варіанті, при цьому потенціал шкільної освіти може бути ефективно використаний для ознайомлення учнів з технологією виготовлення авторської текстильної ляльки саме на уроках трудового навчання з використанням сучасного інструментарію.

Методологія побудована на використанні класичних методів і за допомогою технології проєктного навчання, яка сприяє комплексному розвитку учнів, поєднуючи наукові та технологічні знання з творчістю, мистецтвом, культурними традиціями.

Новизна роботи: полягає в тому, що виготовлений виріб – «Авторська текстильна лялька» – може стати корисним об’єктом проєктно-технологічної діяльності для учнів 9 класу на уроках трудового навчання; детально розроблений увесь процес виготовлення виробу: від обґрунтування теми до підведення підсумків. Результати дипломного проєкту можуть бути використані вчителями трудового навчання та технологій, а також учнями загальноосвітніх закладів.

Висновки. Проведене дослідження і розробка документації дали розуміння того, що самостійне виготовлення авторської текстильної ляльки є вдалим з точки зору собівар­тості й маркетингу, надає чудову базу для творчого розвитку, можливість використати уяву і фантазію та отримати фантастичні вироби для прикраси оселі або одягу.

Даний проєкт може бути застосований не тільки окремо, а й у поєднанні з іншими, або як підготовча основа для наступного більш масштабного проєкту, наприклад, виготовлення корсету, або інших естетичних елементів одягу, чи міждисциплінарно пов’язаний з проєктною діяльністю учнів на уроках з історії України тощо.

Downloads

Опубліковано

18.02.2025