ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ В ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ: НОВІ МОЖЛИВОСТІ, СТВОРЕНІ COVID-19
Ключові слова:
штучний інтелект, гуманітарні науки, початкова школа, карантин, комунікаційні технологіїАнотація
Ідея використання можливостей штучного інтелекту для потреб навчального процесу не нова для сучасної педагогіки, але її розвиток у період до пандемії COVID-19 був досить фрагментованим. Умови, що виникли у період пандемії, самоізоляції та тривалого карантину змусили шукати нові можливості та форми для продовження навчального процесу. І тут на перший план вийшли можливості організації навчального процесу для всіх рівнів освіти з використанням штучного інтелекту.
Метою даної статті є проаналізувати форми використання можливостей штучного інтелекту для організації навчального процесу для учнів початкових класів. Особлива увага приділяється викладанню гуманітарних дисциплін в початковій школі – галузі, яка традиційно вважалася непридатною для використання штучного інтелекту як методу та форми організації навчання, що становить наукову новизну дослідження.
У процесі написання статті використовувались емпіричні та теоретичні методи дослідження, що характерно для наукових досліджень такого роду.
В якості результату можна відзначити, що карантин, викликаний пандемією COVID-19, зіграв сприятливу роль у розширенні спектру можливостей використання штучного інтелекту в галузі освіти, навіть у тих сферах, які традиційно вважалися непридатними або неефективними для нього через особливості навчального процесу. Під час карантинного періоду, спричиненого COVID-19, комп’ютер та ШІ стали органічним та обов’язковим учасником навчального процесу навіть у початковій школі. Багато учнів через темперамент, особисті риси характеру тощо вважають цю форму більш підходящою для них.
Публікація відбувається в рамках дослідницької програми «Порівняльне дослідження професійного розвитку вчителів початкових класів у Китаї та Південній Кореї» (реєстраційний номер ZKNUC2017038)
Посилання
Barrington, K. (2019). Common Mental Health Problems in School Children and How to Address Them. Public School Review. URL: https://www.publicschoolreview.com/blog/common-mental-health-problems-in-school-children-and-how-to-address-them
Bostrom, N. (2016). Superintelligence: Paths, Dangers, Strategies. Oxford University Press.
Grigg, R. (2010). Becoming an Outstanding Primary School Teacher. Routledge.
Guner, S. (2019). Introducing AI in primary school prepares kids for future. Daily Sabah. URL: https:// www.dailysabah.com/technology/2019/04/03/introducing-ai-in-primary-school-prepares-kids-for-future.
Marr, B. (2019). How Is AI Used In Education – Real World Examples Of Today And A Peek Into The Future. Forbes. URL: https://bernardmarr.com/default.asp?contentID=1541.
Martin, S. (2019). Artificial Intelligence, Mixed Reality, and the Redefinition of the Classroom. Rowman & Littlefield.
Tuomi, I. (2018). The Impact of Artificial Intelligence on Learning, Teaching, and Education. Policies for the future. Luxembourg : Office of the European Union.
Williams, R. (2019). Project «Primary School AI Education». URL: https://www.media.mit.edu/projects/ primary-ai-ed/ overview/