ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТУДЕНТІВ ТЕХНІЧНИХ ЗВО У ПРОЦЕСІ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Автор(и)

  • Д. Г. Оленєв Кандидат педагогічних наук, доцент, викладач кафедри теорії, методики та організації фізичної підготовки і спорту Національного університету оборони України (Київ, Україна) https://orcid.org/0000-0001-9685-725X

Ключові слова:

компетентність, фахівці, студентська молодь, здоров’я, знання, вміння, навички, рекреаційно-оздоровча діяльність, технічні заклади вищої освіти

Анотація

Метою роботи є висвітлення особливостей формування здоров’язбережувальної компетентності студентів технічних закладів вищої освіти під час освітнього процесу з фізичного виховання.

Прискорення розвитку науки і технологічних процесів у сфері виробництва вимагають значного кількісного зростання висококваліфікованих кадрів. При цьому зростає значення всебічної підготовки, тому що її рівень здійснює значний вплив на скорочення періоду опанування фахом, на підвищення продуктивності праці, на підвищення професійної мобільності. У зв’язку з цим підвищується соціально-економічне значення якісної підготовки спеціалістів вищої кваліфікації, чия праця в умовах сучасного науковотехнічного прогресу має особливе значення.

Методологія. Внаслідок проведеного аналізу науково-методичної літератури виявлено недостатню ефективність навчально-виховного процесу з фізичного виховання у закладах вищої освіти України. Разом з тим, впродовж усіх років незалежності України постійно фахівцями у галузі фізичного виховання піднімаються питання щодо проведення досліджень та пошуку нових шляхів удосконалення навчально-виховного процесу з фізичного виховання студентської молоді у закладах вищої освіти. Підвищення ефективності занять із фізичного виховання дає можливість уникнути значних фінансових витрат, пов’язаних із забезпеченням здоров’я та безпеки студентської молоді.

До переліку завдань діяльності закладів вищої освіти як державних, так і приватних установ належать: вирішення проблеми підтримки та зміцнення здоров’я студентської молоді, створення атмосфери здоров’язбереження в системі їхнього навчання, надання соціально-психологічної та фізкультурно-оздоровчої допомоги, тобто вдосконалення системи заходів з упровадження і забезпечення прав молоді, що чітко визначено в Конституції України та Закону України «Про вищу освіту».

Наукова новизна роботи полягає у визначенні основних складових формування здоров՚язбережувальної компетентності студентів та особливості кожної із них.

Висновки. Виходячи із вище наведеного необхідно відмітити, формування здоров’язбережувальної компетентності студентів у сучасній Україні видається однією із ключових проблем, вирішення якої можливе лише через розуміння усіма суб’єктами освітнього процесу необхідності підтримки обов’язкового фізичного виховання студентів і, зокрема, у технічних закладах вищої освіти України.

Downloads

Опубліковано

22.01.2024

Номер

Розділ

ПІДГОТОВКА ФАХІВЦІВ У СИСТЕМІ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ