ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ УРОКІВ ІНФОРМАТИКИ ДЛЯ УЧНІВ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ
Ключові слова:
інклюзивна освіта, учні з особливими освітніми потребами, уроки інформатики, інформаційні технологіїАнотація
У статті представлено та проаналізовано особливості проведення уроків інформатики для учнів з особливими освітніми потребами. Зазначено, що створення гнучкого адаптивного освітнього середовища надає додаткові можливості для організації навчального процесу, сприяє удосконаленню інформаційної грамотності учнів з особливими освітніми потребами та реалізації їх навчальних можливостей. Актуальність статті зумовлена необхідністю пошуку методів, форм і засобів навчання, що забезпечують сприятливі умови формування інформатичних компетентностей учнів з особливими освітніми потребами.
Мета статті полягає у висвітленні особливостей проведення уроків інформатики для учнів з особливими освітніми потребами.
Методологія дослідження включає матеріалістичні теорії пізнання, згідно з якими пізнання об’єктивної реальності є процесом творчого відображення її в свідомості людини; діалектичне вчення про діяльність, сутність особистості з особливими освітніми потребами; вплив навчальної діяльності на розумовий розвиток особистості з особливими освітніми потребами та підвищення її творчого потенціалу.
Наукова новизна полягає в первинному обґрунтуванні дидактичних умов та методів проведення уроків інформатики для учнів з особливими освітніми потребам; розроблено технологію застосування засобів навчання при організації відповідних занять в умовах інклюзивної освіти.
Висновки. Досліджено форми навчання учнів з особливими освітніми потребами, дидактичні принципи планування і організації уроку в класах з інклюзивною формою навчання, визначено етапи уроку. Виявлено особливості проведення уроків інформатики для учнів з особливими освітніми потребами, визначено роль корекційних завдань з метою підвищення активізації та результативності навчального процесу. Відмічені деякі важливі вимоги до уроку інформатики в класах з інклюзивною формою навчання.
Посилання
Bovkush, K. P. (2019). Hotovnist pedahoha do inkliuzyvnoi osvity. [Readiness of teacher is to inclusive education]. Pedahohichni nauky: teoriia, istoriia, innovatsiini tekhnolohii – Pedagogical sciences : theory, history, innovative technologies. 2019. 4 (48). 3–9.
Kolupaieva, A. A. (2018). Dity z osoblyvymy osvitnimy potrebamy ta orhanizatsiia yikh navchannia. Vydannia dopovnene ta pereroblene : nauk.-metod. рosib [To put with the special educational necessities and organization of their studies. The edition is supplemented and revised: scientific method. way]. Kyiv: Scientific World.