ДЕЯКІ АСПЕКТИ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ МАГІСТРАТУРИ ПІД ЧАС ОПАНУВАННЯ ВАЛЕОЛОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН
Ключові слова:
студенти магістратури, пізнавальна діяльність, здоровий спосіб життя, збереження здоров’яАнотація
У статті проаналізовано проблему пізнавальної діяльності студентів магістратури. З’ясовано, що сприяє пізнавальній діяльності студентів магістратури під час опанування валеологічних дисциплін: вирішення завдань проблемного характеру, індивідуальний пошук і вивчення нових знань; усвідомлення потреби, важливості, доцільності вивчення навчальних дисциплін, що сприяють збереженню здоров’я. Обґрунтовано, що майбутніх фахівці соціальної сфери мають безпосередньо впливати на процес збереження здоров’я самих себе та клієнтів, що потребують профілактичної діяльності з попередження негативних та шкідливих звичок.
Мета статті – проаналізувати деякі аспекти пізнавальної діяльності студентів магістратури закладів вищої освіти.
Методологія базується на загальних принципах та базових сучасних положеннях педагогічної науки, психології, і відображає взаємозв’язок методологічних підходів до вивчення наукових та методичних поглядів вітчизняних науковців на проблему пізнавальної діяльності студентів магістратури.
Наукова новизна: доведено, що активізації пізнавальної діяльності студентів магістратури в процесі вивчення валеологічних дисциплін найбільш сприяє вирішення завдань проблемного характеру.
Висновки. 1. Проблема пізнавальної діяльності студентів магістратури спеціальності «Соціальна робота» є необхідною складовою освітнього процесі закладів вищої освіти. 2. Основою пізнавальної діяльності є складне поєднання інтелектуальної, вольової та емоційної сфери майбутніх соціальних працівників. 3. Пізнавальна діяльність студентів магістратури стимулюється вольовими зусиллями та увагою. 4. Активізації пізнавальної діяльності в процесі збереження здоров’я студентами магістратури сприяють: вирішення завдань проблемного характеру, індивідуальний пошук і вивчення нових знань; усвідомлення потреби, важливості, доцільності вивчення навчальних дисциплін.