ОСОБЛИВОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ВИКЛАДАЧІВ ЗПТО В УМОВАХ ЗМІШАНОГО НАВЧАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.58407/visnik.232412Ключові слова:
змішане навчання, інформаційно-комунікаційні технології, освітній процес, викладач, педагогАнотація
Мета роботи. Дослідити особливості ефективної організації змішаного навчання майбутніх викладачів закладів професійно-технічної освіти та розкрити його суть.
Методологія. Для вирішення поставленої мети були використані такі методи дослідження: теоретичні (вивчення й аналіз психолого-педагогічних, філософських джерел, офіційних і нормативних документів; порівняння й узагальнення поглядів учених на проблему) й емпіричні (спостереження за освітнім процесом студентів).
Наукова новизна. У статті уточнено суть поняття «змішане навчання» шляхом аналізу психолого-педагогічної літератури. Зазначені основні аспекти та умови ефективної організації змішаного навчання майбутніх педагогів. Наголошено на тому, що змішане навчання поєднує в собі форми традиційного й дистанційного навчання і сприяє
збагаченню освітнього процесу у закладі вищої освіти. Застосування змішаного навчання в умовах сьогодення особливо актуальне і важливе, оскільки забезпечує неперервність і систематичність освітнього процесу та підготовлює майбутніх викладачів закладів професійно-технічної освіти до викладання в сучасному цифровому світі, де інформаційно-комунікаційні технології стають все більш важливими в організації освітнього процесу.
Висновки. Змішане навчання – це підхід до навчання, який комбінує традиційні форми навчання з використанням сучасних інформаційних технологій. У змішаному навчанні майбутні педагоги мають можливість вивчати матеріал самостійно та співпрацювати з викладачами або іншими студентами у зручний час для всіх учасників освітнього процесу щодо уточнення, практичного застосування отриманої інформації та її закріплення. Змішане навчання дозволяє студентам власним темпом вивчати матеріал та отримувати більше інтерактивних можливостей у професійній підготовці до майбутньої професійної діяльності.