МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТКУ УМІНЬ САМОПРЕЗЕНТАЦІЇ НА ЗАНЯТТЯХ ЦИКЛУ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ МАГІСТРАТУРИ

Автор(и)

  • Олександр Видра Кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки, психології і методики технологічної освіти, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка https://orcid.org/0000-0001-9281-915X

DOI:

https://doi.org/10.58407/visnik.242617

Ключові слова:

самопрезентація, психологічна культура, інтерактивність

Анотація

Основне спрямування статті й мета роботи – висвітлити досвід створення, апробації, вдосконалення та впровадження методики формування і розвитку умінь ефективної самопрезентації у студентів магістратури на заняттях циклу психологічної підготовки для подальшої професійної діяльності.

У статті викладений зміст практичної роботи із застосуванням інтерактивної методики, в ході виконання якої можливо ефективно діагностувати вже розвинені навички самопрезентації, а також сформувати і розвинути нові уміння самопрезентації, які природно і гармонійно підходять особистості, відповідають фізичній та психічній унікальності. Наведена чітка послідовність етапів виконання методики, нюанси та психологічні коментарі.

Методологія побудована на основі розробок соціологів, соціальних психологів, психологів-тренерів, фахівців з розвитку педагогічної майстерності, методики викладання психології, які розробляли і досліджували методи формування та розвитку навичок самопрезентації в умовах психологічної підготовки студентів різних спеціальностей, у тому числі й педагогічних.

Новизна роботи: уперше детально описана інтерактивна методика формування і розвитку умінь ефективної самопрезентації у студентів магістратури. Розкрито її суть, організаційні моменти, послідовність виконання. Зазначено обладнання, необхідні навички викладача. Наведені інструкції щодо психологічного роз’яснення, психологічні коментарі, приклади.

Висновки. Результати досвіду розробки, апробації, вдосконалення і впровадження інтерактивної методики формування та розвитку умінь ефективної самопрезентації дозволили зробити висновки про кількість учасників, з якими можливо опрацювати завдання за одне заняття, особливості їх активності, переваги і недоліки методики, рекомендації використання методики в умовах дистанційного навчання, можливості та умови для людей з інвалідністю, методичні рекомендації щодо проведення тренування спільно з іншими фахівцями, можливості впровадження методики у навчальний курс перших курсів бакалаврату.

 

Downloads

Опубліковано

18.06.2024