АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ТА КОРЕКЦІЯ ОСВІТНІХ КОМПОНЕНТІВ У ФІЗИЧНОМУ ВИХОВАННІ
DOI:
https://doi.org/10.58407/visnik.242515Ключові слова:
освітні компоненти, цифрові технології, фізичне виховання, заклади вищої освіти (ЗВО)Анотація
У статті проаналізовано інструменти і методи аналізу ефективності та корекції освітніх компонентів у фізичному вихованні. Розглянуто шляхи реалізації даних процесів за допомогою засобів цифрових технологій у закладах вищої освіти.
Мета статті – розглянути аналіз ефективності та корекції освітніх компонентів у фізичному вихованні засобами цифрових технологій у закладах вищої освіти.
Методологія побудована на аналізі та узагальненні навчально-методичних видань, функціоналу і застосування спеціалізованого програмного забезпечення (систем управління навчанням) та теоретичному моделюванні.
Наукова новизна полягає у дослідженні особливостей аналізу ефективності освітніх компонентів у фізичному вихованні засобами цифрових технологій у закладах вищої освіти, які надають змогу оперативно вносити корективи у зміст освітніх компонентів, щоб зробити їх більш актуальними та ефективними та покращить якість знань студентів на відповідній освітній програмі.
Висновки. Засоби цифрових технологій надають можливість оперативно коригувати вміст освітніх компонентів, перевіряти ефективність зроблених корекцій та отримувати інформацію про прогрес здобувачів освіти майже в режимі реального часу.
Цифрові технології не лише можуть зробити навчання більш інтерактивним та цікавим, що буде сприяти залученню студентів до навчання, а також, зробити його більш гнучким (студент зможе опановувати потрібні йому компетентності у власному темпі, у зручний для себе час, проходити повторно не достатньо засвоєний матеріал). Також, цифрові технології забезпечують широкий доступ до ресурсів та сприяють кращому засвоєнню змісту освітніх компонентів, допомагають формувати цифрову компетентність та культуру. Вони покликані оптимізувати освітній процес та звільнити час як студентів так і викладачів, значно покращити якість освіти та забезпечити ефективне і адаптивне навчальне середовище.
Але не треба забувати і про недоліки цифрових технологій: матеріальні витрати на обладнання та програмне забезпечення, виникнення технічних проблем, недостатня цифрова грамотність студентів та викладачів, відсутність соціалізації та можливість втрати базових навичок через надмірне використання засобів автоматизації.