МЕТОДИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ НАВЧАННЯ ОПОРНИМ СТРИБКАМ У ОСНОВНІЙ ШКОЛІ
DOI:
https://doi.org/10.58407/visnik.242522Ключові слова:
основна школа, учні, опорні стрибки, фази, підвідні вправиАнотація
У статті розглядаються особливості техніки виконання опорних стрибків способами «зігнувши ноги» та «ноги нарізно» через козла, які вивчають в основній школі. Описано фази опорних стрибків, запропоновано підвідні вправи та розкрито особливості їх виконання.
Аналіз відеоматеріалів свідчить, що значна частина вчителів фізичної культури мають недостатній рівень практичної, теоретичної та методичної підготовки. Це негативно впливає на ефективність навчання учнів опорним стрибкам. Для зручності аналізу техніки опорного стрибка необхідно виділити окремі фази, що значно полегшує вивчення основ техніки та аналіз помилок, які допускають учні. Ефективність навчання опорним стрибкам значною мірою залежить від рівня попередньої фізичної підготовки учнів та від правильно підібраних підвідних вправ. Проте, дуже часто формальний підхід до якості виконання підвідних вправ не забезпечує правильного виконання учнями окремих фаз опорних стрибків.
Мета статті. Розкрити методичні особливості навчання опорним стрибкам в основній школі.
Методи дослідження. Для досягнення поставленої мети використано такі методи: аналіз та узагальнення даних науково-методичної літератури та відеоматеріалів із мережі Інтернет, педагогічне спостереження.
Наукова новизна полягає в уточненні та доповненні відомостей про методичні особливості навчання опорним стрибкам в основній школі. Встановлено та обґрунтовано основні підходи щодо підвищення ефективності навчання опорним стрибкам.
Висновки. Ефективність навчання опорним стрибкам в основній школі залежить від рівня фахової підготовки вчителя фізичної культури. Опорні стрибки мають складну структуру рухів, тому навчати техніці цих вправ найбільш доцільно за окремими фазами. Такий розподіл визначає основну спрямованість окремих фаз рухової дії. Вчитель, який володіє біомеханічним аналізом техніки опорних стрибків, зможе краще вибирати необхідні засоби і методи навчання для вирішення основного завдання рухової дії.