ТЕХНОЛОГІЇ ПІДТРИМКИ КОМП’ЮТЕРНО ОРІЄНТОВАНОГО ПЕРСОНІФІКОВАНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
DOI:
https://doi.org/10.58407/visnik.242531Ключові слова:
адаптивні хмаро орієнтовані технології, технології, здобувачі вищої освіти, індивідуалізація освітнього середовищаАнотація
Проблема. Надання освітніх послуг в закладах вищої освіти України є напрямом державної освітньої політики. Цей актуальний напрям потребує розроблення методичного забезпечення у частині використання комп’ютерних мультимедійних технологій у процесі викладання освітніх компонентів. Необхідним також вчені вважають оновлення інформаційно-комунікаційних технологій та забезпечення вільного доступу до засобів інформаційно-комунікаційних технологій й інформаційних ресурсів здобувачів вищої освіти бакалаврату та магістратури різних спеціальностей.
Мета пропонованої розвідки є аналіз технологій підтримки комп’ютерно орієнтованого персоніфікованого освітнього середовища в закладах вищої освіти України.
Методологія дослідження: базується на загальних принципах філософії, базових сучасних положеннях педагогічної науки, психології, комп’ютерних технологій і відображає взаємозв’язок методологічних підходів до вивчення процесу технологій підтримки комп’ютерно орієнтованого персоніфікованого освітнього середовища в закладах вищої освіти України.
Об’єкт дослідження: освітній процес в закладах вищої освіти України.
Наукова новизна. Обґрунтовано, що технології підтримки комп’ютерно орієнтованого персоніфікованого освітнього середовища використовуються в закладах вищої освіти України та потребують подальшого вивчення.
Висновки. Освітні досягнення здобувачів вищої освіти залежать також від налагодження комунікації, організації їх освітньої діяльності, передусім в умовах закладу вищої освіти; використання програмних засобів для візуалізації даних; застосовування цифрових освітніх ресурсів для обміну та поширення навчальної інформації; використання інформаційно-комунікативних технологій для створення освітнього контенту; організації дистанційного навчання, миттєвого зворотного зв’язку з допомогою цифрових технологій для оцінювання результатів навчання. Для ефективного використання інформаційно-комунікативних технологій в вищій освіті, підвищення її якості і доступності для здобувачів першочерговими є забезпечення наступних умов: упровадження належної інфраструктури технологій, яка задовольняла б принципи доступності, зручності використання, гнучкості й ефективності витрат; модифікація компонентів навчального плану (включаючи зміст, методи навчання й оцінювання його результатів), адаптувавши інформаційні технології до освітнього процесу; підвищення рівня інформаційної компетентності викладачів університетів.