РУХОВА АКТИВНІСТЬ ЯК КОМПОНЕНТ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Автор(и)

  • Світлана Грищенко Доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри соціальної роботи та освітніх і педагогічних наук, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка

DOI:

https://doi.org/10.58407/visnik.242532

Ключові слова:

здоровий спосіб життя, рухова активність, фізичне виховання, фізичні вправи, здобувачі вищої освіти

Анотація

Проблема. Одним із важливих завдань, котрі поставлені перед системою фізичного виховання у закладах вищої освіти України, є зміцнення здоров’я і підвищення рівня загальної і спеціальної професійно-прикладної фізичної підготовленості здобувачів вищої освіти, сприяння оволодінню навичками і вміннями самостійно використовувати засоби фізичної культури і спорту. Доведено, що рухова активність є необхідною для підтримки високої працездатності і відновлення організму здобувачів вищої освіти.

Метою пропонованої розвідки є обґрунтування потреби у руховій активності як компоненту здорового способу життя здобувачів вищої освіти.

Методологія дослідження: базується на загальних принципах філософії, базових сучасних положеннях педагогічної науки, психології і відображає сутність і зміст рухової активності як компоненту здорового способу життя здобувачів вищої освіти бакалаврату та магістратури різних спеціальностей.

Об’єкт дослідження: освітній процес в закладах вищої освіти України.

Наукова новизна. Доведено, що рухова активність є компонентом здорового способу життя здобувачів вищої освіти різних спеціальностей.

Висновки. 1. На сучасному етапі у теорії і методиці навчання існує потреба більш чіткого визначення щодо термінів «рухова активність» і «фізична активність». 2. Актуальні проблеми в процесі вивчення рухової активності: реалізація необхідного рівня рухової активності – запорука нормального розвитку організму; аналіз різних аспектів рухової активності; інтегральний метод оцінювання; кореляційні зв’язки між життєдіяльністю та руховою активністю здобувачів вищої освіти різних спеціальностей; базові підходи до нормування різних видів фізичних навантажень; мотивація, що впливає на рухову активність і мотивація до виконання фізичних вправ. 3. Під руховою активністю людини слід розуміти будь-який рух тіла, зроблений скелетними м’язами, в результаті якого відбувається суттєве збільшення енергозатрат. 4. Основу рухової активності становлять фізичні вправи, а реалізується вона у процесі фізичного виховання. 5. Рухова активність є компонентом здорового способу життя здобувачів вищої освіти різних спеціальностей.

Downloads

Опубліковано

07.11.2024

Номер

Розділ

СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ЗДОРОВ'Я ТА ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ У ПЕДАГОГІЧНІЙ ОСВІТІ