ВИКЛАДАННЯ ГУМАНІТАРНОЇ ПОЛІТИКИ ЄС В УКРАЇНСЬКИХ ВИШАХ
DOI:
https://doi.org/10.58407/visnik.242810Ключові слова:
гуманітарна політика, соціальна політика, політики ЄС, викладання, університети, Програма ЕразмусАнотація
Мета статті – проаналізувати викладання різних аспектів гуманітарної політики ЄС в українських університетах.
Методологія дослідження. Дослідження базується на вивченні каталогу проєктів Програми ЄС Еразмуc+ Напрям Жан Монне в Україні за 2001-2020 рр., а також на аналізі освітньо-професійних програм деяких українських вишів. Робота написана з використанням основних наукових методів, зокрема, порівняння, аналізу синтезу.
Наукова новизна. В статті вперше аналізується стан викладання гуманітарної політики ЄС в українських вишах, як важливої складової європейських студій.
Висновки. В університетах України навчальні курси, що пов’язані з викладанням гуманітарної політики ЄС, були запроваджені через реалізацію Програми ЄС Еразмус+ Напрям Жан Монне. Навчальні курси, модулі, воркшопи, як різні види викладацької діяльності, широко представлені в грантових заявках проєктів Жана Монне. Після реалізації проєктів значна частина навчальних курсів залишається в освітньому процесі вишу, як основна чи вибіркова компонента. Проблематика гуманітарної та соціальної політики ЄС найчастіше викладаються на спеціальностях публічного управління та адміністрування, соціології, міжнародних відносин тощо. Прогнозуємо, що викладання та досліджування тем, пов’язаних з гуманітарною та соціальною політикою ЄС лише збільшуватиметься й через задачі руху України до ЄС, так і через зростання соціальної згуртованості та соціальної відповідальності українського суспільства.