СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ ЯК ЦИФРОВИЙ ІНСТРУМЕНТ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВЧИТЕЛЯ

Автор(и)

  • Павло Мулеса Кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри кібернетики і прикладної математики ДВНЗ «Ужгородський національний університет» https://orcid.org/0000-0002-3437-8082
  • Олена Семеніхіна Доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри інформатики Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка https://orcid.org/0000-0002-3896-8151

Ключові слова:

соціальні мережі, освіта, освітня діяльність, цифровий інструмент вчителя, професійна діяльність вчителя

Анотація

Використання соціальних мереж в умовах карантинних обмежень набуло поширення в освітньому середовищі. Соціальні мережі при цьому виступають одночасно майданчиком для навчання і для професійного розвитку, а також потужним інструментом впливу на молодь, що актуалізує потребу сприйняття соціальних мереж як цифрового інструменту професійної діяльності сучасного вчителя.

Мета роботи: обґрунтувати доцільність сприйняття соціальних мереж як цифрового інструменту професійної діяльності вчителя.

Методологія. Для досягнення поставленої мети використано низку теоретичних методів, а саме: узагальнення і систематизація науково-педагогічних джерел для обґрунтування актуальності проблеми дослідження; контент-аналіз Інтернет-джерел для вивчення практичного стану розробленості проблеми сприйняття соціальних мереж як цифрового інструменту професійної діяльності вчителя; термінологічний аналіз для уточнення ключових дефініцій дослідження.

Наукова новизна. Обґрунтовано доцільність сприйняття соціальних мереж як цифрового інструменту професійної діяльності вчителя. Показано, що соціальні мережі уможливлюють: формування єдиного інформаційного простору; створення високоякісних, відкритих та доступних порталів освітніх ресурсів; об’єднання кадрового вчительського потенціалу, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, знайомство з новими методиками, мотивація до творчості та професійного розвитку; організацію системи постійної консультаційної та інформаційної підтримки всіх учасників освітнього процесу; формування нової, інформаційно-цифрової культури мислення учасників освітнього процесу.

Висновки. Соціальні мережі мають достатній потенціал для підтримки професійної діяльності вчителя, а тому мають активно використовуватися в освітній діяльності та опановуватися як цифровий інструмент діяльності вчителя у їхній професійній підготовці. Перспективними бачаться розвідки щодо напрацювання методик використання соціальних мереж вчителями різних предметів в умовах формальної та неформальної освіти.

Downloads

Опубліковано

25.12.2023

Номер

Розділ

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ДОШКІЛЬНОЇ ТА ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ