ЄВРОПЕЙСЬКІ ПРАКТИКИ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЖИТТЄВОГО БАЛАНСУ ТА БЛАГОПОЛУЧЧЯ ПЕДАГОГІВ

Автор(и)

  • Олена Воєділова Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки, психології та методики фізичного виховання, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка https://orcid.org/0000-0003-0771-8325

DOI:

https://doi.org/10.58407/visnik.242804

Ключові слова:

освітній процес, європейські практики, м’які навички, підвищення кваліфікації

Анотація

Мета статті – обґрунтувати розробку курсу підвищення кваліфікації педагогів з врахуванням європейських практик збереження життєвого балансу та благополуччя педагогів.

Методологія. Для досягнення поставленої мети нами було використано наступні методи дослідження: аналіз та узагальнення нормативних документів, які окреслюють особливості впровадження реформи освіти у напрямку підвищення кваліфікації педагогів; імперичні дослідження – проведено педагогічні спостереження за процесом підвищення кваліфікації у Яґеллонському та Варшавському університетах (Польща), Саксонського центру дидактики вищої школи (Німеччина), Інституті Орфа (університет Моцартеум) (Австрія), теоретичне моделювання (створення авторського курсу підвищення кваліфікації педагогів).

Наукова новизна дослідження полягає у розробці авторської програми курсу підвищення кваліфікації педагогів з врахуванням європейських практик збереження життєвого балансу та благополуччя педагогів. Запропонований методичний матеріал з його організації та проведення.

Висновки. Визначено, що педагоги під час підвищення кваліфікації потребують сучасних знань та інструментів викладання, оскільки саме вони передають знання, уміння і навички широкому загалу. Оновлюючи підходи, важливо орієнтуватися на досвід європейських країн, які мають значні досягнення у цій сфері. Розроблено авторський курс підвищення кваліфікації педагогів «Європейські практики збереження життєвого балансу та благополуччя педагогів», що включає в себе сучасні інноваційні практики та методи навчання педагогів формування їх життєздатності.

Downloads

Опубліковано

09.01.2025

Номер

Розділ

РОЗВИТОК ОСВІТИ В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОГО ПОСТУПУ УКРАЇНИ