ІНТЕРАКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ДІЯЛЬНІСНОГО КОМПОНЕНТА ТЬЮТОРСЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ
Ключові слова:
тьюторська компетентність, тьютор, вчитель, діяльнісний компонент, інтерактивна технологіяАнотація
Стаття присвячена дослідженню механізмів використання інтерактивних технологій у процесі формування діяльнісного компонента тьюторської компетентності майбутніх учителів іноземних мов.
Мета роботи полягає у визначені сучасного стану сформованості діяльнісного компонента тьюторської компетентності майбутніх учителів іноземних мов та розкритті можливостей використання інтерактивних технологій навчання з метою підвищення рівня його сформованості.
Методологія. У процесі дослідження використано такі методи: метод аналізу і синтезу, узагальнення, порівняння, тестування, опитування, педагогічного спостереження, педагогічного експерименту.
Наукова новизна. Наразі у педагогічній практиці представлена перша спроба розв’язання проблеми використання сучасних інноваційних педагогічних технологій навчання з метою підвищення у майбутніх учителів рівня сформованості необхідних для тьюторської діяльності вмінь та навичок, актуалізації їх суб’єктності і самостійності.
Висновки. У процесі проведеного емпіричного дослідження окресленої проблеми ми дійшли наступних висновків. Аналіз сучасного стану сформованості діяльнісного компонента тьюторської компетентності свідчить, що більшість здобувачів експериментальної й контрольної груп мають низький і середній рівень сформованості тьюторських навичок. З метою детермінації змін діяльнісного компонента була впроваджена педагогічна умова, щодо застосування інтерактивних технологій у процесі формування тьюторської компетентності майбутніх учителів іноземних мов. Використання інтерактивних технологій як «мозковий штурм», «круглий стіл», «ділова гра», «навчання за допомогою кейсів» сприяють розвитку фасилітативних, аналітичних, комунікативних навичок, навичок індивідуальної і групової роботи, навичок застосовувати набуті теоретичні знання, а також діяти самостійно й відповідально.
Перспективу подальших розвідок в окресленій проблемі вбачаємо в експериментальній перевірці інших структурних компонентів тьюторської компетентності майбутніх учителів іноземних мов.