ОСНОВИ ТЕХНІКИ ТА ТАКТИКИ ГРИ В НАСТІЛЬНИЙ ТЕНІС

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.58407/visnik.232031

Ключові слова:

тенісисти-початківці, подача у настільному тенісі, тактичні варіанти, ударні взаємодії, програма рухових дій

Анотація

У статті розглядаються теоретичні та методичні аспекти по застосуванню нових знань про біомеханічні технології в навчанні руховим діям на прикладі взаємодії тенісиста з м'ячем. Якість навчання залежить від розробки цілей та задач навчання в системі фізичного виховання та спорту. На даний момент розглядаються три напрямки фізичного виховання і у кожному з них ціль має свій специфічний напрямок: загально підготовчий, професійно-прикладний спортивно-підготовчий.
Цілі досягаються шляхом поступового вирішення окремих задач навчання а навчальний матеріал засвоюється на відповідних рівнях, які успішно засвоюються у рухливих іграх – частково, наприклад, у настільному тенісі. залежить від формули рухової задачі [2].
Ось вже більше 40 років настільний теніс залишається головною і найпоширенішою спортивною дисципліною у світі. Причина тут не лише в легкості гри для спортсменів різного віку, але і в її доступності. Для цієї гри не потрібен величезний простір, а тенісні столи стоять повсюдно: у коридорах установ, школах, у дворах і паркових алеях, в будинках відпочинку та інших громадських місцях.
Настільний теніс – сама доступна гра в системі студентського утворення по дисципліні «фізичне виховання». Це полягає в тому, що настільний теніс як вид спортивних і рухливих ігор не вимагає великих матеріальних витрат і місця для тренувань і спортивних змагань. При цьому в процесі гри, що відрізняється високою руховою активністю, у студентів формуються такі важливі якості, як швидкість, спритність, координація, увага, реакція, окомір, мислення й інші здібності. Якість навчання залежить від розробки цілей та задач навчання в системі фізичного виховання та спорту. На даний момент є три напрямки фізичного виховання і у кожному з них ціль має свій специфічний напрямок: загально підготовчий, професійно-прикладний спортивно-підготовчий [1, 3].

Біографії авторів

Микола Носко, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка

Researcher ID C-6263-2017
Scopus-Author ID 56880089100
Доктор педагогічних наук, професор, Дійсний член (академік) НАПН України, радник ректора Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка (Чернігів, Україна)

Олександр Архипов, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова

Доктор педагогічних наук, професор, Відмінник освіти України, завідувач кафедри фізичного виховання і спорту, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова (Київ, Україна)

Юлія Носко, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка

Scopus-Author ID: 56880366900
Researcher ID AAT-8354-2021
Доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри дошкільної та початкової освіти, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка (Чернігів, Україна)

Станіслав Архипов, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова

Магістрант факультету фізичного виховання, спорту і здоров’я, тренер-викладач, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова (Київ, Україна)

Посилання

Arkhypov O, A, & Arkhypov S. O. (2020). Rozvytok rukhovykh yakostei tenisystiv - pochatkivtsiv u navchalnomu i trenuvalnomu protsesakh [Development of movement qualities of tennis players - beginners in educational and training processes]. Naukovyi chasopys npu imeni m.p. drahomanova. Vypusk 3 k (123) 20. Seriia 15. Naukovo - pedahohichni problemy fizychnoi kultury (fizychna kultura i sport). Kyiv, S. 42-49 [in Ukrainian].

Amelin, A. N. (1972) Analiz tekhniky suchasnykh podach u nastilnomu tenisi ta eksperymentalne obgrun-tuvannia yikh udoskonalennia [Analysis of the technique of modern serves in table tennis and experimental justification of their improvement]: dys. kand. ped. nauk/DTsOLIFK. Moskva, 1972. S. 42-60 [in Russian].

Barchukova, H. V., & Fomichev A. S. (2000) Zmahalni ta trenuvalni navantazhennia v nastilnomu tenisi [Competitive and training loads in table tennis] Zbirnyk prats molodykh uchenykh ta studentiv RHAFK. M., S. 2-15 [in Russian].

Downloads

Опубліковано

11.09.2023

Номер

Розділ

ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ Й УДОСКОНАЛЕННЯ СПОРТИВНО-ТЕХНІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ