НАВЧАЛЬНО-СТРАТЕГІЧНА КОМПЕТЕНТНІСТЬ У КОНТЕКСТІ СУЧАСНИХ ЗАРУБІЖНИХ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

Автор(и)

  • О. С. Конотоп Кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри мов і методики їх викладання Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка (Чернігів, Україна) https://orcid.org/0000-0002-8451-357X

Ключові слова:

навчально-стратегічна компетентність, англомовна комунікативна компетентність, англійська мова

Анотація

У статті наголошується на необхідності формування навчально-стратегічної компетентності у учнівства/студентства. Проаналізовано погляди сучасних зарубіжних науковців на трактування поняття «навчально-стратегічна компетентність». Розглянуто понад 10 дефініцій терміну «навчально-стратегічна компетентність» у контексті сучасних зарубіжних науково-методичних досліджень, встановлено відсутність його єдиного формулювання.

Метою цієї роботи є розгляд тлумачення терміну «навчально-стратегічна компетентність» у сучасних зарубіжних науково-методичних дослідженнях.

Методологічною основою статті є сучасні психологічні, педагогічні і методичні теорії та положення, що розкривають концептуальні підходи щодо проблематики формування навчально-стратегічної компетентності у учнівства/студентства.

Наукова новизна полягає в аналізі проблеми дефініції терміну «навчальностратегічна компетентність» у сучасних зарубіжних науково-методичних дослідженнях.

Висновки. Зарубіжні науковці визначають навчально-стратегічну компетентність як здатність особистості використовувати вербальні й невербальні комунікативні стратегії у процесі спілкування з метою: 1) компенсації труднощів комунікації; 2) досягненні цілей і завдань комунікації; 3) підвищенні ефективності процесу комунікації; 4) запобіганні зриву у комунікації. Встановлено, що навчально-стратегічна компетентність може розглядатися у двох значеннях: широкому і вузькому. Аналіз сучасної зарубіжної науковометодичної літератури з дослідження навчально-стратегічної компетентності виявив відсутність єдиного погляду серед науковців на структуру і зміст навчально-стратегічна компетентність. Отже, перспективами подальших досліджень вважаємо визначення структуру і зміст навчально-стратегічної компетентності, вимог до рівня володіння навчально-стратегічної компетентності певним контингентом учнів/студентів.

Downloads

Опубліковано

22.01.2024