ОЦІНОЧНІ КРИТЕРІЇ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ ФУТБОЛІСТІВ 16–17 РОКІВ ЗАСОБАМИ ПЕДАГОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ

Автор(и)

  • І. В. Синіговець Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент кафедри спорту Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка (Чернігів, Україна) https://orcid.org/0000-0002-4456-4399
  • В. В. Філіпов Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри спорту, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка (Чернігів, Україна) https://orcid.org/0000-0002-8371-883X
  • В. І. Синіговець Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики фізичного виховання, Глухівський національний педагогічний університету імені Олександра Довженка (Глухів, Україна) https://orcid.org/0000-0003-3781-115X

Ключові слова:

критерії оцінки, фізична підготовка, педагогічний контроль, футболісти

Анотація

У сучасному футболі успішність змагальної діяльності залежить від багатьох факторів, основним з яких, за визначенням фахівців, є фізична підготовка спортсменів. В статті висвітлені питання вдосконалення педагогічного контролю фізичної підготовленості футболістів 16-17 років.

Педагогічний контроль є основним для отримання інформації про стан та ефективність діяльності футболістів. Його застосовують для оцінки ефективності засобів та методів тренування, визначення динаміки розвитку різних видів спортивної підготовки, планування навчально-тренувального процесу та прогнозування спортивних досягнень. Завдання педагогічного контролю: облік тренувальних та змагальних навантажень, визначення різних сторін підготовленості футболістів, виявлення можливостей досягнення запланованого спортивного результату, оцінка поведінки спортсмена на змаганнях. Основними методами педагогічного контролю є педагогічні спостереження та контрольні іспити (тести), що характеризують різні сторони підготовленості футболістів.

Мета дослідження – розробити оціночні критерії фізичної підготовленості футболістів 16–17 років засобами педагогічного контролю у процесі річного циклу спортивного тренування.

Методологія дослідження спрямована на обґрунтування результатів педагогічного контролю, розробці кількісних і якісних критеріїв фізичної підготовленості юних футболістів у навчально-тренувальному процесі.

Наукова новизна полягає у визначенні впливу тренувальних занять на показники фізичної підготовленості футболістів у результаті етапного педагогічного контролю, у розробці якісних і кількісних критеріїв оцінки прояву загальних і спеціальних якостей.

Висновки. Визначено вплив тренувального процесу на показники фізичної підготовленості футболістів 16-17 років в умовах спортивного тренування. Розроблені міжгрупові критерії оцінки фізичної підготовленості юних футболістів за результатами педагогічного контролю у підготовчому періоді річного циклу спортивного тренування.

Downloads

Опубліковано

06.03.2024

Номер

Розділ

БІОМЕХАНІЧНІ, ПЕДАГОГІЧНІ, МЕДИКО-БІОЛОГІЧНІ ТА ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА СПОРТУ