ДОСВІД УПРОВАДЖЕННЯ МЕДІАОСВІТИ У ЗАКЛАДИ ОСВІТИ РОЗВИНУТИХ КРАЇН СВІТУ

Автор(и)

Ключові слова:

медіаосвіта, моделі медіаосвіти, заклади освіти

Анотація

У статті розкрито важливу роль медіа у сучасному інформаційному світі. Метою статті є характеристика процесу становлення і розвитку медіаосвіти в системі освіти розвинених країн світу, опис процесу зародження та перспектив розвитку медіаосвіти в Україні; визначення необхідності та важливості розвитку медіаосвіти в нашій державі, спираючись на позитивний зарубіжний досвід. Методологічну основу становлять змістовно-аналітичний підхід (виявлення змісту медіаосвіти в розвинутих країнах світу); історичний підхід (вивчення процесу інтеграції та розвитку медіаосвіти в системі загальної середньої освіти в північноєвропейських країнах в розвинутих країнах світу). Наукова новизна статті полягає в розгляді розвитку медіаосвіти в закладах освіти розвинутих країнах світу, що сприятиме забезпеченню ефективної реалізації її реалізації в Україні.

Зроблено такі висновки: процес становлення медіаосвіти в розвинутих країнах світу розпочався з середини ХХ-го століття, що пов’язане із зростаючою роллю медіа в суспільстві. Цей процес є важливим індикатором рівня розвитку громадянського суспільства в Україні. Перешкодами на шляху становлення медіаосвіти в розвинутих країнах світу виділяємо недостатню підтримку та зацікавленість державами медіаосвітою; незначну кількість медіаосвітніх підручників і підготовлених фахівців-медіапедагогів; інтегрований характер медіаосвіти та відсутність розгалуженої системи медійних асоціацій і наукових інститутів із вивчення медіа.

Однак динаміка розвитку медіаосвіти в розвинутих країнах світу є зростаючою. Медіаосвіта зайняла важливе місце в системі освіти досліджуваних країн. Зважаючи на те, що цей процес в Україні знаходиться на стадії становлення, досвід розвинутих країн світу з проблем медіаосвіти є важливим, оскільки різноманітні моделі її впровадження, забезпечить продуктивний розвиток медіаосвіти в Україні.

Біографії авторів

Н. В. Бахмат , Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка

Доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри теорії та методик початкової освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (м. Кам’янець-Подільський, Україна)

Д. П. Бачинський , Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка

Аспірант кафедри педагогіки та управління навчальним закладом Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (м. Кам’янець-Подільський, Україна)

Downloads

Опубліковано

29.05.2024