ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ВИТРИВАЛОСТІ ТА КООРДИНАЦІЇ РУХІВ В УЧНІВ СТАРШИХ КЛАСІВ
DOI:
https://doi.org/10.58407/visnik.242507Ключові слова:
вікові особливості, розвиток, учні старших класів, витривалість, координація рухівАнотація
У статті актуалізовано проблему пошуку шляхів підвищення рівня рухової активності учнів старшого шкільного віку, виокремлено рухові якості, а саме, витривалість та координацію рухів, які у старшому шкільному віці потребують подальшого розвитку та вдосконалення; визначено особливості розвитку витривалості та координації рухів в учнів старших класів.
Мета роботи полягає у визначенні особливостей розвитку витривалості та координації рухів в учнів старших класів на основі врахування особливостей їх фізичного розвитку та фізичної підготовки, виявленні й обґрунтуванні чинників, що позитивно впливають на підвищення рівня рухової активності старшокласників.
Методологія. У статті використано теоретичні методи: порівняльний аналіз нормативно-правових документів галузі освіти, дисертаційних робіт, психолого-педагогічної, науково-методичної літератури, Інтернет-ресурсів, аналіз та узагальнення наукових підходів учених до проблеми розвитку витривалості та координації рухів в учнів старших класів.
Наукова новизна. Виокремлено та проаналізовано особливості розвитку витривалості та координації рухів в учнів старших класів на основі врахування особливостей їх фізичного розвитку та фізичної підготовки.
Висновки. Зроблено висновки про те, що важливим завданням, спрямованим на збереження і зміцнення здоров’я учнів старших класів, є розвиток та вдосконалення їх рухових якостей, зокрема витривалості та координації рухів під час занять фізичною культурою. Аналіз наукової літератури з проблеми засвідчив одностайність думок учених стосовно того, що великі можливості для розвитку та вдосконалення рухових якостей, зокрема витривалості та координації рухів, припадають саме на старший шкільний вік, тому врахування вікових особливостей фізичного розвитку та фізичної підготовки учнів зумовлює особливості розвитку зазначених рухових якостей старшокласників і забезпечує ефективність цього процесу.