РУХОВІ ЯКОСТІ: ПРОБЛЕМИ ТЕРМІНОЛОГІЧНОГО АПАРАТУ
DOI:
https://doi.org/10.58407/visnik.242508Ключові слова:
рухові якості, розвиток, рухові вміння і навичкиАнотація
Поняття «рухові якості», «рухові навички й уміння» є часто вживаними у процесі фізичного виховання, зокрема в освітньому дискурсі, а також у спортивному процесі тренування. Авторів, які вивчають розвиток рухових якостей і формування рухових умінь і навичок, немало. Проте часто дослідники мають власне тлумачення й визначення цих головних чинників у фізичній культурі та спорті. Наші аргументи й висновки ґрунтуються на першоджерелах класиків біомеханіки, а також на власних дослідженнях, що в подальшому має бути приведене до спільного знаменника.
Мета роботи – на підґрунті джерельних даних (літературних джерел), дати правильне визначення та класифікувати рухові якості, уміння й навички.
Методологія дослідження поґрунтована на вивченні класиків біомеханіки та методичних принципах диференційного підходу до визначення рухових якостей, умінь і навичок.
Наукова новизна дослідження полягає саме в правильному визначенні й тлумаченні рухових якостей, навичок і вмінь як у біомеханіці, так і в інших навчальних дисциплінах: теорії та методиці фізичного виховання, теорії спорту тощо.
Висновки. Дослідження історичної джерельної бази дають підґрунтя зробити такі висновки: рухові якості розвиваються, а рухові вміння і навички формуються.