ПОЛІПШЕННЯ ФІЗИЧНОГО СТАНУ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ЗАСОБАМИ БОКСУ
DOI:
https://doi.org/10.58407/visnik.242519Ключові слова:
бокс, фізичне виховання, фізичний стан, студентиАнотація
У статті наведені результати власних експериментальних досліджень з визначення впливу засобів боксу на фізичний стан здобувачів вищої освіти. Проблема покращення фізичного стану молоді є на сьогодні вкрай актуальною у зв’язку з військовими подіями в Україні, тому що юнаки 18-21 років це майбутні захисники вітчизни, а їх фізична підготовленість і здоров’я не відповідають достатньому рівню. Практичні заняття експериментальної методики включали переважно засоби загальної та спеціальної фізичної підготовки юнаків, а не техніко-тактичної і змагальної підготовки, що сприяло покращенню фізичного розвитку і функціональної підготовленості, оздоровлення та підвищення фізичного стану здобувачів вищої освіти.
Мета дослідження – експериментально перевірити вплив занять боксом на фізичний стан здобувачів вищої освіти.
Методотодолія. Для вирішення поставлених завдань використано наступні методи дослідження: теоретичний аналіз наукових статей, методичних посібників та дисертаційних робіт з означеної проблеми; аналіз нормативних документів роботи з фізичного виховання в закладах вищої освіти; тестування рівня фізичної підготовленості здобувачів вищої освіти, педагогічні експерименти; фізіометричні, антропометричні, метод індексів; методи математичної статистики.
Наукова новизна дослідження полягає у визначенні методики застосування засобів боксу для поліпшення фізичного стану здобувачів вищої освіти.
Висновки. Експериментально доведено, що застосування засобів боксу при мотивованому ставленні здобувачів вищої освіти до регулярних занять спортом, які проводились на високому емоційному фоні, є значно ефективнішими. Різноманітність засобів боксу і змісту занять, які створюють адекватні режими загальної і спеціальної фізичної підготовки, позитивно вплинули на всі складові фізичного стану юнаків 17-18 років.