ФІЗІОТЕРПАПЕВТИЧНІ ПРАКТИКИ В РОБОТІ ФАХІВЦЯ З ФІТНЕСУ ТА РЕКРЕАЦІЇ

Автор(и)

  • Богдана Короваєва Аспірантка спеціальності 017 Фізична культура і спорт, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Керівник гуртка комунального закладу «Центр позашкільної освіти» Новобілоуської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області https://orcid.org/0000-0002-4528-4700

DOI:

https://doi.org/10.58407/visnik.242521

Ключові слова:

освітній процес, фітнес, рекреація, дарсонваль, спорт, фізіотерапія

Анотація

Проблема. У статті  висвітлено актуальний стан розвитку українського спорту в умовах нинішньої геополітичної ситуації та сучасні підходи до підготовки українських спортсменів та фахівців з фізичної культури, фітнесу та рекреації, як людей допомагаючих професій. Досліджено навчальні програми викладання з точки зору наявності в них курсів з основ фізіотерапії чи спортивної фізіотерапї. Доведено, що застосування фізіо­терапевтичних процедур позитивно впливає як на фізичний, так і на психоемоційний стан як спортсменів-професіоналів, так і спортсменів-любителів. Визначено, що навчальні програми факультетів фізичної культури, фітнесу та рекреації українських закладів вищої освіти потребують розробки курсів з основ фізіотерапії або спортивної фізіотерапії.

Мета статті – дослідити навчальні програми факультетів фізичного виховання, фітнесу та рекреації українських закладів вищої освіти, на предмет запровадження викладання на них основ фізіотерапії чи спортивної фізіотерапії, порівняти їх з сучасним закордонним досвідом викладання основ фізіотерапії чи спортивної фізіотерапії для фахівців фізичної культури, фітнесу та рекреації.

Методологія гуманістичного та системного підходів, теоретичний аналіз і узагаль­нення даних літератури; педагогічні методи досліджень; методи математичної статистики.

Наукова новизна. Доведено, що навчальні прогами викладання на факультетах фізичної культури, фітнесу та рекреації потребують сучасних змін та включення такої дисциаліни, як основи фізіотерапії або спортивної фізіотреапії.

Висновки. 1. Навчальні програм факультетів фізичної культури, фітнесу та рекреації закладів вищої освіти України мають бути переглянуті на предмет введення курсів зі спортивної фізіотерапії чи основ фізіотерапії. 2. Для факультетів фізичної культури, фітнесу та рекреації вищих навчальних закладів України мають бути розроблені курси зі спортивної фізіотерапії або основ фізіотерапії. 3. Викладання курсів зі спортивної фізіотерапії або основ фізіотерапії збагатить професійний досвід фіхівців з фізичної культури, фітнесу та рекреації, підвищить їх цінність на ринку праці, забезпечить їм можливості збереження та відновлення як власного життя, так і життя спортсменів-професіоналів і спортсменів-любителів.

Downloads

Опубліковано

07.11.2024

Номер

Розділ

ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ФАХІВЦЯ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА СПОРТУ