ІНФОРМАЦІЙНА ГІГІЄНА ЯК СКЛАДОВА ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ
DOI:
https://doi.org/10.58407/visnik.242535Ключові слова:
здоровий спосіб життя, інформація, інформаційна гігієна, критичне мислення, експертне середовище, інформаційна бульбашка, засоби масової інформаціїАнотація
В статті розкрито особливості споживання інформації, через призму збереження здоров’я. Інформаційна гігієна розглядається через забезпечення сприятливого психологічного клімату та уміння протистояти стресу, а отже, як складова здорового способу життя.
Мета статті є окреслення дотримання інформаційної гігієни, як важливої складової здорового способу життя та одного з факторів профілактики та збереження здоров’я людини.
Методологія дослідження базується на сучасних положеннях науки і відображає взаємозв'язок методологічних підходів до збирання, аналізу, сортування, систематизації інформації та подальшого її споживання через призму дотримання здорового способу життя.
Наукова новизна: доведено, що для профілактики та збереження здоров’я людини необхідно дотримуватись інформаційної гігієни, подано шляхи дотримання інформаційної гігієни.
Висновки. 1. Інформаційна гігієна на індивідуальному рівні вирішує питання профілактики та збереження здоров’я людини, навчає визначати інформаційні пріоритети у житті, дозволяє зберігати найбільш цінний ресурс сьогодення – час. 2. Інформаційна гігієна на рівні суспільства сприяє формуванню інформаційної культури, яка транслює норми, цінності, традиції нашого народу. 3. Розкрито заходи інформаційної гігієни: а) розвивати критичне мислення; б) критично сприймати кожну окрему новину; в) критично відноситись до середовища експертів; г) запобігати потраплянню до інформаційної бульбашки; д) влаштовувати вихідні інформаційні дні. 4. Починати навчання інформаційній гігієні необхідно зі шкільного віку, оскільки в цей період відбувається процес формування світогляду дитини, трансформується її індивідуальна свідомість. 5. Комплексний підхід до інформаційної гігієни громадянина забезпечуватиме успішне виконання соціальних і професійних функцій, незалежно від політичних, економічних і соціально-психологічних ситуацій в країні.