РОЛЬ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ У ФОРМУВАННІ ЕСТЕТИЧНОГО СВІТОГЛЯДУ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Автор(и)

  • Наталія Щербина Кандидат історичних наук, доцент кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін Пенітенціарної академії України https://orcid.org/0009-0002-5573-0505

DOI:

https://doi.org/10.58407/visnik.242538

Ключові слова:

естетичний світогляд, фізичне виховання, здобувачі вищої освіти, особистість

Анотація

У статті йдеться про значення фізичного виховання у формуванні естетичного світогляду здобувачів вищої освіти. Наголошується на необхідності формування внутрішньої мотивації задля становлення гармонійної, естетично розвиненої особистості, вагому роль у чому відіграє фізичне виховання.

Мета статті – визначити роль фізичної культури у формуванні естетичного світогляду сучасних здобувачів вищої освіти.

Методологія дослідження базується загальнонаукових методах аналізу та синтезу, індукції. Використання цих методів дозволило комплексно проаналізувати порушену проблему враховуючи дані різних наук. З конкретно-наукових методів використовувалися метод педагогічного спостереження та анкетування.

Наукова новизна полягає у комплексному дослідженні питання значення фізичного виховання у формуванні естетичного світогляду здобувачів вищої освіти, що дозволило визначити позитивні й негативні тенденції у ставленні студентів до фізичної культури та шляхи підвищення їх мотивації до ведення здорового способу життя й естетичного розвитку.

Висновки. У ході дослідження ми з’ясували, що формування ціннісних орієнтирів сучасного здобувача вищої освіти має стати його внутрішнім рушієм для діяльності. Становлення гармонійної особистості з власним естетичним світоглядом має реалізовуватися через конкретну діяльність, одним із дієвих методів якої є заняття фізичною культурою, що дозволяє здобувачам вищої освіти ставати всебічно розвиненими особистостями і наближає їх до досягненню ними естетичних ідеалів.

Проте можна відзначити й певні негативні тенденції у ставленні здобувачів вищої освіти до занять фізичною культурою, що передусім виявляється у відсутності належної внутрішньої мотивації. Вирішення проблеми можливо завдяки злагодженій роботі викладачів, формування суспільної культури, у якій значне місце належить здоровому способу життя.

На нашу думку, перспективи подальших досліджень полягають у розробці конкретних методик і заходів спрямованих на гармонійний фізичний й естетичний розвиток здобувачів вищої освіти.

Downloads

Опубліковано

07.11.2024

Номер

Розділ

СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ЗДОРОВ'Я ТА ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ У ПЕДАГОГІЧНІЙ ОСВІТІ