ВДОСКОНАЛЕННЯ ФІЗИЧНИХ ЯКОСТЕЙ ХЛОПЦІВ 16-17 РОКІВ З УРАХУВАННЯМ РІЗНИХ СОМАТОТИПІВ
DOI:
https://doi.org/10.58407/visnik.242540Ключові слова:
фізичні якості, фізичне виховання, соматотип, фізичне здоров’яАнотація
У статті наведені результати власних експериментальних досліджень з визначення впливу експериментальної програми на поліпшення фізичних якостей школярів 16-17 років. Отримані результати фізичного стану учнів, які
навчаються фізичною культурою за шкільною програмою, відрізняються за морфо-функціональними показниками та рівнем сформованості фізичних якостей, що може бути однією із причин невідповідності у визначенні термінів прояву сенситивних періодів розвитку і доводить існування неузгодженості між теорією і практикою у процесі фізичного виховання. Тому існує необхідність впровадження сучасних технологій, новітніх методик впливу на індивідуальний розвиток фізичних якостей школярів у процесі фізичного виховання в закладі загальної середньої освіти.
Мета дослідження – експериментально дослідити ефективність експериментальної програми вдосконалення фізичних якостей хлопців 16-17 років різних соматотипів у процесі фізичного виховання.
Методологія. Для вирішення поставлених завдань використовували комплекс взаємопов’язаних методів: теоретичний аналіз та узагальнення науково-методичної літератури з проблеми дослідження; медико-біологічних – соматометрії, антропометрії, спірометрії, динамометрії, пульсометрії, визначення кількісних показників фізичного здоров’я; педагогічних – спостереження, тестування та експерименту, методи математичної статистики.
Наукова новизна дослідження полягає у визначенні впливу на фізичний стан хлопців 16-17 років різних соматотипів у процесі фізичного виховання чинної та експериментальної програм удосконалення фізичних якостей.
Висновки. Експериментально доведено, що впровадження новітніх технологій, дієвих методик впливу на поліпшення фізичних якостей школярів у процесі фізичного виховання в закладі загальної середньої освіти дають позитивний результат та спрямовують на подальші дослідження оптимізації способів використання отриманих даних для підвищення ефективності фізичного виховання у вирішенні оздоровчих завдань та завдань з розробки диференційованих нормативів оцінки фізичної підготовленості школярів.