НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА ЯК АКТУАЛЬНИЙ ТРЕНД СУЧАСНОЇ ОСВІТИ ЄВРОПИ

Автор(и)

  • Ірина Акименко Кандидат історичних наук, доцент доцент кафедри права, філософії та політології, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка https://orcid.org/0000-0001-6469-0379

DOI:

https://doi.org/10.58407/visnik.242801

Ключові слова:

освіта, неформальна освіта, Європа, громадські організації, профспілки

Анотація

Стаття присвячена основним характеристикам впровадження неформальної освіти в країнах Європи: Швеції, Чехії, Німеччині, Великобританії, Польщі. Автором визначені тенденції розвитку неформальної освіти за кордоном та описані основні етапи її прояву, виділені кількісні, якісні переваги та проблеми в розвитку даного сегменту освіти. Встановлено, що основними організаторами неформальної освіти в країнах Європи є громадські організації, освітні заклади та професійні спілки.

Метою статті є дослідження на основі теоретичних та методологічних засад особливостей розвитку неформальної освіти в країнах Європи, систематизація зарубіжного досвіду неформального навчання за кордоном.

Методологічною основою є класичні методи дослідження: метод аналізу, діалектичний метод, пояснення, узагальнення.

Наукова новизна статті полягає у досконалому вивченні особливостей розвитку неформальної освіти в країнах Європи та застосування зарубіжного досвіду в українському освітньому просторі.

Висновки. Неформальна освіта в країнах Європи є достатньо залежною від політичної, економічної та соціальної ситуації. Аналіз розвитку неформальної освіти за кордоном вказує на той факт, що даний напрямок просвітництва перебуває в постійному русі, завдяки підтримці держави, активності та ініціативі самих громадян. Важливо, що неформальна освіта в Європі орієнтується на запити громадських організацій, професійних союзів, сімей, молоді.

Downloads

Опубліковано

09.01.2025

Номер

Розділ

РОЗВИТОК ОСВІТИ В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОГО ПОСТУПУ УКРАЇНИ