ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ ДОСВІДУ ЄС З ОРГАНІЗАЦІЇ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.58407/visnik.242815Ключові слова:
дистанційна освіта, інформаційно - комунікаційні технології, освітні практики ЄС, Україна, воєнний станАнотація
Мета роботи. Проаналізувати європейський досвід організації дистанційного навчання, визначити актуальні для української освіти моделі дистанційного освітнього процесу.
Методологічну основу дослідження становлять загальнонаукові і конкретно-історичні принципи і методи, які добиралися відповідно до поставленої мети. Також були використані загальнонаукові методи аналізу, синтезу, порівняння та узагальнення.
Новизна дослідження полягає у аналізі актуальної проблеми, яка має теоретичну і практичну значущість для організації вітчизняного освітнього процесу. У роботі розглянуто європейські практики дистанційної освіти, залучення найкращих елементів яких дозволить урізноманітнити і збагатити навчання під час війни.
Висновки. Забезпечення високих освітніх стандартів за будь-яких умов є основним завданням вітчизняної вищої освіти. Використовуючи європейський досвід розвитку дистанційного навчання, можна окреслити подальші перспективи вдосконалення організації освітнього процесу в Україні. Імплементація практичного інструментарію, освітніх платформ та інформаційно-комунікаційних технологій, напрацьованих у країнах Європейського Союзу, допоможе модернізувати процес викладання і навчання в умовах карантинних обмежень і у воєнний час.